Okolí

V okolí penzionu lze provádět mnoho sportovních, ale i kulturních aktivit.

Za návštěvu stojí kostel Narození Panny Marie v centru obce, vodní dílo Kamýk, zřícenina hradu Vrškamýk, vyhlídková věž na vrchu Radobyl nebo socha Jana Nepomuckého nad řekou Vltavou.

Delší procházky vás zavedou na vyhlídku Solenická podkova, kolem vrchu Bukovec nad obcí Zduchovice. Okolí Kamýka je protkáno mnoha kilometry cyklotras, kde si přijdou na své jak rekreační, tak i zdatnější cyklisté. Cyklotrasami se dostanete k rozhlednám, vzdálených cca 12 km, např. Milada nad Solenicemi, Kuníček u Petrovic, nebo Onen Svět, kde lze za velmi pěkného počasí zahlédnout i vrcholky Alp.

Protékající řeka Vltava je rájem rybářů, je možné ulovit velké množství ryb všeho druhu. Vltava nabízí možnost koupání a to zejména přehrada Orlík a Slapy, kamýcká přehrada je vhodná spíše pro otužilce. Po proudu řeky se tyčí skalní stěny, které slézají začínající i zkušení horolezci. Zdejší lesy jsou za příhodných podmínek plné hub a lesních plodů.

Turisté mohou navštívit v okolí mnoho hradů a zámků. Zámek Orlík a hrad Zvíkov je možné navštívit parníkem po orlickém jezeře pravidelnou lodní dopravou od Orlické přehrady (vozí i kola). Dále velmi navštěvované poutní místo Svatá hora v Příbrami, zámek Dobříš a Konopiště.

Pouhých 25 km od Kamýku se rozkládá pohoří Brdy s nejvyšším vrcholem Tok 865m n. m., se stovkami kilometrů cyklostezek v nádherné přírodní krajině. 30 km vzdálený ski areál Monínec nabízí celoroční zábavu pro celou rodinu. Cyklotrasy, vyhlídkové jízdy lanovkou a mnoho dalších atrakcí pro děti. Milovníci koní si přijdou na své v jezdeckém areálu Zduchovice, kde se pořádají pravidelné parkurové závody.

Kamýk je velmi dobře propojen autobusovou dopravou do větších měst v okolí a to i několikrát denně do Prahy, Dobříše, Příbrami…